“Gyvenime arba bijai arba darai” Arba kaip aš atradau savo pašaukimą.

„Atraskit ramybę savo sieloje, visa kita susiras jus savaime“, – įsitikinusi holistinio koučingo sesijas, Reiki seansus, dailės terapijos užsiėmimus vedanti Neringa MALINAUSKIENĖ. Kažkada ji pati dirbo ofise, džiaugėsi gaunamu dideliu atlygiu ir įvertinimu, tačiau viduje nebuvo ramybės. Ją atrado tik išdrįsusi pažvelgti į sielos gelmes.

Pajuto brendanti prieš srovę

„Dirbau vienoje didelėje verslo bendrovėje kokybės kontrolės vadybininke. Santykiai su kolegomis buvo labai geri, mano darbas taip pat buvo vertinamas. Iš išorės atrodė, kad viskas teka sėkmės vaga. Tačiau neapleido jausmas, kad eidama į darbą jaučiuosi lyg brisdama upe prieš srovę. Aplinkybės pradėjo klostytis taip, kad mane vis kas nors tarsi „išmesdavo“ iš darbo. Tai apendicitas su visomis įmanomomis komplikacijomis, tai išvarža, tai prasidėjusios alergijos, nors anksčiau niekada neturėjau polinkio dažnai sirgti. Pagalvojau, jei taip iki pensijos, jos galiu jos ir nesulaukti, arba mane gali parklupdyti kažkokia liga, sukrėtimas“, – pasakoja Neringa.

Kadangi darbe vesdavo daug mokymų ir tekdavo motyvuoti daug darbuotojų Neringa buvo išsiųsta į komandiruotę, kuri buvo skirta koučingo kompetencijoms ugdyti. „Klausydama lektoriaus supratau, kad aš kiekviena diena tai jau darau, tik nežinojau, kad visa tai gali talpinti žodžiuose “holistinis koučingas”. Pajutau visa esybe, kad nebenoriu tos darbo dalies prie kompiterio, ataskaitu ir kitu užduočiu kuriose jau senai neberadau vertės ir prasmės. Pradžioje pradėjau keisti ne supantį pasaulį, gyvenimo aplinkybes, bet pačią save, savo mintis. Juk mintys plaukia nesustojamu srautu, tačiau nuo mūsų apsisprendimo priklauso, kur koncentruosime dėmesį”, – įsitikinusi Neringa.

Iš verslo – į koučingą

Dvi atžalas auginanti moteris apsisprendė, kad rugsėjį, kad ir kaip besusiklostytų aplinkybės, išeis iš darbo. „Žinoma, buvo baimės, nes gaunamos pajamos tenkino. Tad kirbėjo abejonė, ar išdrįsiu išeiti. Tačiau vieną dieną atėjo vadovė ir užsiminė, kad iš darbo išeina viena kolegė. O aš iškart pasakiau, kad taip pat išeinu. Pati nustebau, nes tai vyko ne pagal kažkokį galvoje susikurtą planą, tiesiog žodžiai patys išsprūdo iš mano vidaus”, – atvirai pasakoja pašnekovė. Pasak jos, viduje buvo visiškai ramybė dėl ateities, ji tiesiog pasitikėjo visata, širdies vedimu ir žinojo, kad viskas bus gerai.

Vienus koučingo mokymus ji baigė dar dirbdama versle, o šiuo metu jau spėjo įgyti Baltijos koučingo centro holistinio koučingo specialiato diploma. „Pasirinkau holistinį koučingą, nes kitos koučingo kryptys labai orentuotos į tikslų siekimą, nuolatinį savęs spaudimą, turi būti laimingas, šypsotis, siekti nerealių tikslų iš didelio vidinio deficino vien todėl, kad visi taip daro. Nes aplinka rėkte rėkia, kad kitaip 21a. gyventi yra tiesiog nenormalu, būtina karjera, naujausio modelio telefonai, kelionės ir t.t.. O holistinis koučingas apie žmogaus vidinę būseną, apie vidinius resursus. Holistinis požiūris į žmogų padeda rasti sveikatą ten, kur jos nėra šnekant ne apie fizinį kūną, o psichologinę, emocinę sveikatą. Manau žmonės atradę vidinę harmonija, santyki su savimi, meilę sau gali ”nuversti kalnus” savo gyvenime. Bet jeigu vidinės laimės ir sveikatos nėra, jokie pasiekti tikslai neduos laimės. Neringa taip pat specializuojasi egzistencinės terapijos srityje, tarkime, jei aš žinau, kad mirsiu, kaip man gyventi su ta žinia likusį laiką, rasti laimę net tame buvime. Jeigu nebematai prasmės gyventi, kaip būti tame, kaip atrasti tą prasmę. Tos pačios priklausomybės. Vietoj rūkymo vieni siūlo valgyti obuolius, kiti – klijuoti pleistrus. Tačiau kodėl neatsisukus į savo vidų? Bet kuri priklausomybė reiškia, jog nuo kažko bėgame. Kai individas atsigręžia į vidinį pasaulį, priima save tokį, koks yra, keičiasi jo vidinė energijos vibracija, nebelieka baimės, o tada keičiasi ir aplinka“, – pasakoja Neringa.

Išjudina minčių klodus

Neringa šypsodamasi pastebi, kad koučingas jos gyvenime buvo visada, tik ji nežinojo, kas slepiasi po ta sąvoka. „Dirbdama verslo sektoriuje darbuotojams taip pat teikdavau koučingo paslaugas. Būdavo, jog net skrendant lėktuvu šalia manęs atsidūręs žmogus išsipasakoja iki pat sielos gelmių ir pats nesupranta, kodėl taip atsivėrė. Visada galvodavo, kad jos empatija ir jautrumas jai trugdo ir yra jos didžiausia silpnybė iki tada kai suvoke kad tai yra Dievo dovana, nukreipė šią dovaną tinkama linkme ir atrado vidinę ramybę taip pat ir darbą kurio negalėtu pavadinti darbu. Dabar koučingo sesijas vedu tiek internetu, tiek telefonu, tiek savo kabinete Gargždų buvusio buitinio pastato trečiame aukšte. Žmogus ateina su jo supratimu labai opia problema, mano tikslas – padėti jam pamatyti begalę pasirinkimo variantų, atverti minčių klodus, išjudinti susiformavusius stereotipus, kuriuos įdiegė visuomenė, tėvai, kolegos“, – kalbėjo koučingo specialistė.

Anot jos, moterys dažniausiai į ją kreipiasi dėl santykių problemų. Vienos ateina po skyrybų, kitos dėl santykio su vaikais. Kiti neranda prasmės gyvenime. „Kiekvienas iš mūsų visus atsakymus žinome, tiesiog reikia nurimti, kad juos išgirstume. Neverta vėl ir vėl išgyventi praeities. Ją reikia išmokti paleisti – būtinai su meile ir dėkingumu.“, – įsitikinusi pašnekovė.

Sielą gydo brutali tiesa

Neringos įsitikinimu, tiesa yra visa ko pagrindas. „Žymiai geriau brutali tiesa nei saldus melas. Jei mes šypsomės tiems, kam nenorime, esame santykyje kuriame jaučiame vidinę prievartą. Jei bendraujame su tais, kurie mums nepatinka, tiksliau, kurių požiūris kertasi su mūsų pasaulėžiūra ir dar slepiame savo emocijas nuo pačio savęs, jas užgniaužiame, visa tai niekur nedingsta, o kaupiasi mūsų kūne ir vėliau išsiveržia fiziniais negalavimais. Todėl privalome valyti savo dvasinę erdvę: būti atviri sau ir pasauliui. Jei jaučiame liūdesį, tai ir išjauskime ji, susitaikykime su juo, suvokime kas jį sukėlė. Kitu atveju, jei užgniaušime, jis niekur nedings“, – akcentavo koučingo specialistė Neringa. Anot jos, jei leidi sau gyventi taip, kaip nori, fizinis kūnas nurimsta, visos ligos atsitraukia, nes energija teka laisvai, nevaržomai.

Paklausta, kaip būti laimingam, atsakė: „Tiesiog būti ir pastebėti, kada nesu, nes bendravimas su savimi – romanas visam gyvenimui. Nurimti ir džiaugtis visatos dovanomis, kurios neaplenkia nė vieno iš mūsų. Bet kokią sunkią situaciją reikia priimti kaip pamoką, vedimą aukštesniojo „Aš“ linkme.“

http://www.gargzdai.lt/laimes-skrydziui-paruos-ramybe-sieloje/?fbclid=IwAR3LGPbps3Jr9VmGRnDyXg7jLIgDk8g1etvJuCwuVcrXwvGVG4oYsDJXtcY

Kiti straipsniai

Artumo paslaptis

Manau, šiais laikais labai svarbu išmokti tiesiog patylėti. Gyvenant tokiu tempu, kai informacijos taip gausu ir labai dažnai neigiamos, sunku atsirinkti kas tikrai svarbu tau.

Daugiau

MEDITACIJA

Labai gera medituoti sėdint lotoso poza, vienui vienam, niekieno netrukdomam. Tyliuose namuose. Meditacijos stovyklose. Ant jūros kranto, klausantis tik dūžtančių bangų. Kiek tik nori laiko.

Daugiau